Michal Penk: Moje žárlivost odehnala všechny ženy včetně Ivety Bartošové

05/03/2024 14:21 Martina Šedá
Michal Penk: Moje žárlivost odehnala všechny ženy včetně Ivety Bartošové Foto: Profimedia

Ve výročním pořadu 7 pádů Honzy Dědka se zpěvák Michal Penk (55) podělil o vzpomínky na svůj krátký, avšak silný vztah s Ivetou Bartošovou, který byl poznamenán intenzivní žárlivostí, stejně jako mnohé jeho další partnerské vztahy.

„Chodili jsme spolu sedm měsíců, a během čtyř z nich dokonce u mě bydlela. Když se to dozvěděl její manažer (Tomáš) Gottlieb, mohl bych se vsadit, že zrudl až ke kořínkům vlasů. Nepřijímal mě,“ prozradil Michal Penk.

Gottlieb, který je zároveň manažerem obou umělců, je seznámil, jelikož se chtěl dohodnout na hostování Penka u Bartošové. „Tom nás představil a pak nás nechal samotné. Pamatuji si, jak jsme si spolu hleděli do očí a cítil jsem, jak se v nás vzňal plamen vášně. Iva se začala červenat a já jsem odcházel domů, zcela omámený láskou až po uši,“ vzpomíná Penk.

Jejich vztah se však rozpadl kvůli jeho žárlivosti, stejně jako jeho další partnerství, zejména s maminkou jeho dnes již dospělého syna Christophera, Ivanou. „Nebyli jsme manželé, ale žili jsme spolu jako manželé na jednom místě. Má žárlivost byla téměř nezvladatelná. Trpěla tím jak Iva, tak později i Ivana,“ přiznává Penk, který byl v té době na vrcholu své popularity. Nicméně jeho kariéru poznamenala drogová závislost, se kterou se musel mnoho let vyrovnávat.

Dnes tvrdí, že je již zcela vyléčený a opět se vrátil k hudbě, ke které ho vedli jeho rodiče s nadějí, že jako muzikant bude mít možnost cestovat po celém světě. Michal Penk skutečně využil svůj hudební talent již od dětství, a nakonec se dostal i na konzervatoř.

„Můj táta chtěl, abych se věnoval hudbě, aby se mi otevřely dveře ven. Byl jsem dobrý na klavír. Začal jsem navštěvovat konzervatoř. Ale pak se rodiče rozvedli a já ztratil směr. Táta už na mě neměl dohled. Začal jsem se družit s punkáči a během pololetí jsem nasbíral 180 neomluvených hodin. Pak to všechno prasklo,“ vzpomíná Penk.

„Asi by mi to odpustili, ale profesorka klavíru mi řekla, abych uvolnil místo pro někoho, kdo to opravdu chce. Na klavír se hlásilo 700 zájemců a vybrali jen čtyři. Byla to velká konkurence,“ dodává autor hitů, jako jsou O bláznech nebo Odpusťte nám, a první zpěvák skupiny Lucie.

Právě Lucie nakonec motivovala Penka, aby se vrátil na pódia. Během společného vzpomínkového turné si uvědomil, že touží po návratu na scénu. „Před tímto turné jsem si myslel, že už na mě nikdo nebude zvědavý. Reakce fanoušků mě však velmi dojaly,“ sdělil v rozhovoru pro iDNES.cz.