Limberský zase jednou přijel do Prahy: Vyhazov z O2 areny při MS a celá noc na záchytce!

30/05/2024 07:39 Martina Šedá
Limberský zase jednou přijel do Prahy: Vyhazov z O2 areny při MS a celá noc na záchytce! Foto: Česká fotbalová reprezentace

Ten chlap si nedá pokoj. Minulý čtvrtek se totiž bývalý fotbalový reprezentant David Limberský opět dostal do problémů se zákonem. Tentokrát se incident odehrál během čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji mezi Českem a USA, které se konalo v pražské O2 areně. Pořadatelé museli kvůli jeho chování zavolat policii. Čtyřicetiletý exfotbalista totiž nadýchal více než dvě promile alkoholu, a nakonec skončil na záchytce.

„Na základě oznámení od pořadatelů jsme zasahovali kvůli nevhodnému chování jednoho z návštěvníků hokejového zápasu. Provedli jsme asistenci při jeho vyvedení z haly. Poté, co se pokusil přeskočit turnikety a vrátit se zpět, byl zadržen pomocí donucovacích prostředků,“ uvedl Daněk.

„Protože nadýchal více než dvě promile, byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodal mluvčí.

Limberský už má již delší historii incidentů souvisejících s alkoholem. V roce 2015 havaroval pod vlivem alkoholu se svým luxusním bentleyem v Praze a pokusil se uprchnout před strážníky. Vyhnul se tehdy soudu tím, že uhradil škodu a slíbil, že nebude rok řídit.

Aktuální incident v O2 areně označil Limberský za pouhé nedorozumění. „Ano, vyvedli mě kvůli nedorozumění. Měl jsem platný lístek a chtěl jsem se vrátit, ale oni mi to neumožnili. Před arenou mi řekli, že mohu odejít, ale cítil jsem, že jsem nic špatného neudělal, tak jsem se chtěl vrátit. Na základě toho mě odvezli,“ uvedl Limberský pro CNN Prima News.

I redakce Top-Fun byla přítomna na zápasech MS a může potvrdit, že se Limberský choval nevhodně. Byl silně opilý, následně i agresivní. Vše musela řešit až policie násilím, kdy se s Limberským dostala do konfliktu.

Limberský a alkohol, jenom problémy...

Pro současného sportovního ředitele třetiligového klubu z Domažlic nejsou aktuální problémy se zákonem jediné. Je obžalován spolu s dalšími třemi muži ze zločinu vydírání bývalého olympionika Luboše Jíry.

Případ se týká částky zhruba 4,1 milionu korun, kterou měl Jíra od Limberského postupně převzít na nákup výkonných počítačů určených pro těžbu kryptoměn. Těžba však neprobíhala podle očekávání kvůli nutnému průběžnému servisu techniky a vysokým nákladům na energie, a tak nebyla výnosná. Investoři se proto dožadovali vrácení svých peněz. Jíra u soudu uvedl, že jeden z obžalovaných vytáhl v kavárně zbraň a pistolí ho několikrát udeřil do zátylku.

Státní zástupce navrhl Limberskému za vydírání pokutu ve výši půl milionu korun.

Loni dostal Limberský od soudu pokutu 15 tisíc korun za to, že se jako svědek bez omluvy nedostavil k jednání soudu v případu fingované nehody auta.