Leoš Mareš: Neměl jsem problém jít z večírku rovnou do práce

18/03/2024 16:11 Martina Šedá
Leoš Mareš: Neměl jsem problém jít z večírku rovnou do práce Foto: Profimedia

Leoš Mareš, i přes svůj významný úspěch v životě, kdy se dokázal stát slavným, přiznal několik pochybení, která by raději v kariéře neudělal.

S Lucií Výbornou si ve svém novém pořadu připomněl začátky své profesní dráhy a kriticky zhodnotil některé chyby, kterých si ale nakonec i cení. "Bylo to před dvaceti sedmi lety, vstával jsem v šest ráno," popsal svou práci v rádiu, kam často mířil rovnou z večírků. "Zkrátka málo času na zotavení, pokud se člověk zdržel déle. A že to bylo docela i často," uvedl k těmto časným ránům.

Svých "průšvihů" z mládí se nyní zdráhá vzpomínat. "Stalo se to a byly to okamžiky, kdy jsem udělal profesionální chyby, které mi dodnes vadí," uvedl Mareš, kárajíc sám sebe za nedostatek profesionalismu.

Nebeská zábava na večírcích nebyla jediným faux pas v jeho kariéře. Mareš s nelibostí vzpomínal i na premiéru filmu Muži v černém v roce 1997. "Rozdávali jsme lístky, a to byla chyba," vyjádřil lítost nad incidentem, který málem vyústil ve veřejný nepořádek.

"Dav se choval neuvěřitelně, nebezpečně, až hrozilo, že se z toho vyvine chaos," sdělil Mareš. "Na Václavském náměstí jsem rozdal asi dvacet lístků na film a pak jsem to jenom vyhecovával. To bylo něco," řekl s rozpaky. "Utekli jsme do obchodu, kde jsme se schovávali, zatímco se lidé rvali o lístky, trhali oblečení, šlapali na sebe."

Tento děsivý incident mu poskytl důležité ponaučení ohledně riskování kvůli atraktivním momentům. "Jednotlivci jsou chytří, ale dav se chová jinak," dodal zamyšleně.

„Jo, Leoš, to bylo něco. Dokázal zakalit celou noc a pak šel rovnou pracovat. Měl tam i pár scének, ale kdo je dneska svatý? Hlavní je, že se z toho poučil, protože dnes může jít mnohým příkladem,“ sdělil jeho kamarád z rádia David pro Top-Fun.cz.