Která země má nejpřitažlivější fanynky? Česko na druhém místě

26/05/2024 11:47 Martina Šedá
Která země má nejpřitažlivější fanynky? Česko na druhém místě Foto: Profimedia

Hokejový šampionát, který jde dnes do finále a letos se koná v Praze a Ostravě, nepřináší jen skvělé hokejové momenty a góly, ale také záplavu krásných fanynek.

Na žádném zápase nechybí a v hledištích jich je nespočet. Které jsou podle vás nejhezčí - Češky, Slovenky, nebo snad Finky?

Před několika lety provedl renomovaný magazín National Geographic průzkum v osmdesáti zemích světa. Češky v něm skončily jako druhé nejhezčí ženy na světě, přičemž první místo obsadily Izraelky.

Izraelské týmy hrají ve druhé divizi a letos skončily až na pátém místě. V Praze a Ostravě dominují hlavně Češky a Slovenky, které se přetahují o neoficiální titul královny krásy. Blonďaté Finky a roztomilé Polky jim však zdatně konkurují.

Mladé Češky jsou nejčastěji ty, které diváky na tribunách nejvíce rozproudí, zvláště během reklamních přestávek. „To jsou opravdu moc hezké holky. Vždy se na ně rád podívám. Jsou pohybově nadané a vypadají skvěle," říká fanoušek Petr, který přijel fandit z Humpolce.

Můžete si také vybrat svou favoritku. Stačí se vydat na dnešní finále českého týmu na tribunu v O2 areně nebo přímo do přilehlé fan zóny.