Kluci, počkejte! Vsetínští nechali oporu omylem na benzínce

19/12/2023 16:03 Martina Šedá
Kluci, počkejte! Vsetínští nechali oporu omylem na benzínce Foto: VHK ROBE Vsetín

Před pondělním zápasem 30. kola první hokejové ligy mezi Jihlavou a Vsetínem došlo k neobvyklé a pro ostatní i dost možná vtipné situaci. Hostující tým totiž omylem nechal svou útočnou oporu Luboše Roba mladšího na pumpě během zastávky na cestě do Pelhřimova.

Autobus tak musel urychleně podniknout návrat a dorazil na zápas až s půlhodinovým zpožděním. Rob pak sice nehrál od samotného začátku, ale hosté zvítězili 2:0, a právě 28letý hrdina tohoto příběhu si připsal vítězný gól.

"V tomto byznysu jsem již 22 let a neznám klub, kde by se něco takového nestalo," uvedl šéftrenér Vsetína Jiří Weintritt v rozhovoru pro TN.cz.

"Devadesát procent autobusu spí, takže kontrola byla spíše minimální. Přišli jsme na to téměř hned, asi tak po dvou stech metrech, co jsme najeli na dálnici, ale z té už bohužel nevycouváte… Naštěstí měl u sebe telefon, tak si alespoň koupil kávu, než jsme se pro něj vrátili. Bylo to celkově dost vtipné, ale trochu i o nervy, jelikož hrozila kontumace," dodal.

Většina týmu reagovala na situaci s nadhledem. "Luboš je profík, vyšel klidně z benzínky s kávou v ruce, a všichni jsme se řezali smíchy." Samotný Rob se v posledních čtyřech zápasech třikrát prosadil a s bilancí 10+18 je druhým nejproduktivnějším hokejistou Vsetína po Eriku Hrňovi. "Má štěstí, že je produktivní, jinak bychom ho tam nechali a vzali ho až cestou zpět,“ žertoval další z hráčů.

"Přijeli jsme na zápas s Jihlavou o 25 minut později než obvykle. Ale tým skvěle chytil začátek utkání, což bylo podstatné, na náš výkon to nemělo žádný vliv. Vyhráli jsme a dokonce jsme udrželi čisté konto," poznamenal šéftrenér.

Další výzvou pro Vsetín bude střetnutí s vedoucím týmem tabulky, Porubou, na zimním stadionu Na Lapači. Trenér Weintritt zdůraznil, že nehrotí situaci a dokud není play-off, na hráče netlačí: "Nehrotíme to, poslední může porazit prvního, letos je to hrozně vyrovnané. Připravujeme se stejně jako na jakýkoliv jiný duel. Ale po bitvě s Porubou máme týmovou akcičku, kde to jistě bude ještě gradovat," dodal a narážel tak na příhodu zapomenutého hráče na čerpací stanici.

Zdroj: TN, VHK ROBE Vsetín