Karlos Vémola bude mít vlastní film! Premiéra už v lednu

02/11/2023 05:31 Martina Šedá
Karlos Vémola bude mít vlastní film! Premiéra už v lednu FOTO: Oktagon MMA

Za více než deset let se proměnil příběh bojovníka smíšených bojových umění MMA Karla Vémoly ve fascinující film.

Tento celovečerní dokument, nazvaný "Karlos", natočili režiséři Michal Samir a Šimon Šafránek a připravují ho pro premiéru v kinech, která je naplánována na leden 2024.

Jaký je vůbec Karlos mimo arenu? Filmový projekt si klade za cíl představit Vémolu v jiném světle, mimo oslnivý zář hollywoodských světel, jako člověka, který velmi ovlivnil kulturní scénu Česka.

Zajímavostí filmu je především řada unikátních záběrů z minulosti, které dosud zůstávaly skryté veřejnému oku. "Naše známost sahá dlouhá léta zpět, to je ta největší výhoda," připomněl Michal Samir, "dokonce jsem točil Karlose v Londýně ještě předtím, než se proslavil tady. Máme tak záznamy o Karlosovi jako o mladíkovi z Olomouce, který se snaží najít své místo ve světě. A ty teď půjdou ven."

Těsný vztah tvůrců s Vémolou nabídl hloubku a autenticitu, která je v takových projektech nezbytná. K filmu Vémola přispěl i svým archivem osobních fotografií.

Samotné bojové umění MMA se nachází na rozhraní sportu a zábavy, se špetkou bulváru, a právě Vémola byl jedním z klíčových postav, které formovaly český vztah k tomuto fenoménu. „Náš dokument se snaží ukázat, že Karlos je více než jen bojovník. Je to otec, partner, milovník zvířat, ale také člověk s nesmiřitelným charakterem,“ dodává Samir.

Jeho životní cesta je příběhem plným vzestupů a pádů. Dítě z ulic Olomouce, které se probojovalo skrze drsný život londýnského vyhazovače, zažilo vězení i slávu. Vémola vyprodal několikrát O2 arénu a stal se skutečnou celebritou. Tento film slibuje, že divákům ukáže více než jen povrchový pohled na život bojovníka.

Zdroj: BontonfilmCZ