Kapela Kryštof se na čas loučí s fanoušky a chystá velké novinky

20/01/2024 19:58 Martina Šedá
Kapela Kryštof se na čas loučí s fanoušky a chystá velké novinky Foto: Profimedia

Kdo by tohle ještě před Vánoci vůbec řekl? Kapela Kryštof, s frontmanem Richardem Krajčem (46) v čele, se po dlouhých letech chystá opustit koncertní pódia. Všechny plánované akce se mají odehrát do konce srpna, poté se na nějaký čas rozloučí s fanoušky.

Oznámení o odchodu z koncertních scén přišlo prostřednictvím portálu PrahaIN.cz, kde Richard Krajčo jasně uvedl: "Uskutečníme poslední Kryštof Kemp a následně se vytratíme z koncertních pódií."

Po skončení série koncertů si podle Krajča plánuje celá skupina odpočinout a začít pracovat na zcela novém hudebním repertoáru. "Hráli jsme nepřetržitě od konce pandemie, projeli jsme celé Česko několikrát, dvakrát vyprodali O2 arenu a máme toho za sebou opravdu hodně. V takovém tempu jsme neměli čas na tvorbu nového materiálu. Rozhodli jsme se, že letos je ten pravý čas na krátkou pauzu. Ale nebojte, brzy se vrátíme v plné síle a bude to stát za to. Občas to chce prostě zvolnit," vysvětlil uznávaný frontman kapely.

I když fanoušci mohou být z této zprávy trochu smutní, není třeba panikařit, neboť odchod kapely není trvalý, ale pouze dočasný, o čemž nás ujišťují.

"Neztratíme se úplně z hudební scény. Po skončení Kempu se však na pódiích objevíme opravdu jen zřídka. Těším se na nový repertoár. Pokud vše půjde podle plánu, mohli bychom mít nový materiál i na nové CD do konce příštího roku."

Skupina naznačuje svůj odchod i na plakátu pro jejich Kryštof Kemp, kde je uvedeno období 2014–2024 s podtitulem "Poslední výstřel".

Člen skupiny Michal, který s celou kapelou pravidelně cestuje a odvádí takzvanou „neviditelnou“ práci, pro Top-Fun.cz sdělil: „Celý tým se shodl na tom, že už toho máme docela dost. Rozhodli jsme se nejprve trochu odpočinout, následně se bude pracovat na novinkách. Myslím, že toho ještě hodně dokážeme. Plány jsou opravdu velké, tak se těšte, protože to bude stát za to. Moc děkujeme všem za podporu a určitě nás neodepisujte.“