Jiří Krampol z nemocnice: Plánuji přesun do pečovatelského domova! Lepší už to nebude

22/05/2024 13:17 Martina Šedá
Jiří Krampol z nemocnice: Plánuji přesun do pečovatelského domova! Lepší už to nebude Foto: se souhlasem Jiřího Krampola

Tohle je velmi smutný pohled, a především také smutná zpráva. Herec Jiří Krampol (85), kdysi velmi aktivní, totiž nyní musí kvůli zdravotním problémům neustále ležet na lůžku, což pro něj není vůbec snadné. V minulosti byl velmi aktivní, dokonce každý den navštěvoval posilovnu.

Webu Aha! Nedávno přiznal, že se plánuje přestěhovat z nemocnice do pečovatelského domova. „Dny jsou velmi dlouhé a vlečou se,“ sdělil smutně.

Kvůli zdravotním komplikacím musel Jiří Krampol zůstat trvale v nemocnici. Pro herce, který byl zvyklý na publikum, a především aktivní život, je nemocniční prostředí a izolace velmi obtížné.

„Mohu vám říct, že mám pocit, že se zblázním. Ten nemocniční stereotyp je hrozný. Den je tu nekonečný. Návštěvy jsou vzácné, za což jsem vděčný, ale na čtení nemám náladu. Televizi tu pouštějí jiní a vypíná se v devět,“ řekl následně eXtra.cz Jiří Krampol.

Nejvíce času na lůžku tak tráví alespoň čtením. „Za poslední desetiletí jsem nepřečetl tolik knih jako nyní. Na Františku jsem už přečetl pět děl Ericha Maria Remarqua, knihy Charlese Bukowského a další díla,“ pokračoval smutně.

Herec by se nejraději přestěhoval do nedalekého sociálního zařízení, které se nachází na Praze 1, stejně jako Nemocnice Na Františku. „Jsem exhibicionista, potřebuji publikum,“ svěřil se. „Čekám, až se vyřídí papíry, bohužel to jde pomalu. Jinak se cítím dobře,“ doplnil ještě.

Přesun do pečovatelského domova zmínila také Krampolova bývalá manželka Hanka Krampolová (63). „Musí to schválit mnoho institucí a sejít se řada komisí, je kolem toho hodně papírování. Ale postupujeme mírně dopředu,“ přiznala.