Jiří Krampol opět v nemocnici! To je stáří, takže to beru dobře, do sedmdesáti jsem ani nevěděl, co je lékárna, říká

07/01/2024 14:13 Martina Šedá
Jiří Krampol opět v nemocnici! To je stáří, takže to beru dobře, do sedmdesáti jsem ani nevěděl, co je lékárna, říká Foto: Profimedia

Když zlobí zdraví, tak pořádně. O tom by mohl vyprávět Jiří Krampol (85), který je již od Vánoc hospitalizován kvůli potížím s jednou nohou, která mu najednou přestala sloužit.

Jeho manažer má pak oprávněné obavy, že by v jeho pokročilém věku mohl utrpět vážné zranění nějakým nečekaným pádem. Samotný Krampol už přijímá možnost, že mu lékaři dokonce už zakážou žít doma a převezmou nad ním péči v LDN (léčebna dlouhodobě nemocných).

Prudké oteplení na druhý svátek vánoční se stalo pro Jiřího Krampola osudným momentem. "Cítil jsem slabost při chůzi a obával jsem se, že bych mohl upadnout," přiznal herec. Jeho manažer Miloš Schmiedberger pak v obavách o Krampolovo zdraví rozhodl, že je lepší přepravit ho do nemocnice, aby předešli případnému úrazu při pádu.

I po Silvestru tak zůstává herec stále hospitalizován, a zdá se, že by to mohlo trvat ještě delší dobu. Krampol se ale vyjadřuje k celé situaci s realistickým nadhledem: "Nevím, co mi lékaři řeknou. Ale co bude, to bude. Jsem ve věku 85 let, brzy 86. Je možné, že mi doporučí nepřetržitou péči a já tak budu muset začít žít. Všichni v mém věku se s tím nějak vyrovnávají. Vezměte si, že i každý druhý člověk, který je třeba o polovinu mladší, má nějaké zdravotní problémy. Já jsem do sedmdesáti let vlastně ani nevěděl, co je to lékárna. Ale stáří musím respektovat, takže počítám už se vším," sdělil webu eXtra.cz.

I přes výzvy s fyzickým zdravím projevuje energický herec odhodlání zotavit se co nejdříve. "Přemístili mě do centra, kde budu intenzivně cvičit. A k tomu jsem si našel zábavu v rozhlasu. Plánuji natáčet asi tři audioknihy, mám zde přístroj s mikrofonem," prozradil Krampol, který tak i v nemocnici hledá způsoby, jak se aktivně zabavit.

Není to však poprvé, co byl převezen do nemocnice. Minulý rok již byl hospitalizován několikrát, a proto mu celá redakce Top-Fun.cz přeje brzké zotavení a hlavně pevné zdraví.