Jiří Bartoška bojuje s rakovinou už devět let! Společnosti se však nevyhýbá a pravidelně si dopřává točenou Plzničku

29/02/2024 15:54 Martina Šedá
Jiří Bartoška bojuje s rakovinou už devět let! Společnosti se však nevyhýbá a pravidelně si dopřává točenou Plzničku Foto: Profimedia

Je to zkrátka silný chlap! I přes svůj současný boj s onkologickým onemocněním se Jiří Bartoška (76) v žádném případě nevyhýbá společenským událostem. S manželkou Andreou se tak nedávno objevili na slavnostním zahájení 18. ročníku mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, který proběhl v pražském kině Světozor.

O svém zdravotním stavu Jiří Bartoška veřejně nemluví. Už delší dobu ale podstupuje léčbu a zdá se, že všechno směřuje správným směrem. I přes zachovanou šedou kštici, která je nyní jeho výrazným znakem, je patrné, že zápas s rakovinou na jeho vitalitě neubírá.

Před devíti lety, vůbec při prvním střetu s touto nemocí, sice přišel o vlasy, ale neztratil svou schopnost aktivně se účastnit veřejného života. Jeho charisma naštěstí zůstává neotřesitelné, ať už má vlasy, či nikoli.

Na slavnostním zahájení festivalu v kině Světozor se společně s manželkou Andreou ukázali v dobrém světle a chválili si tamní atmosféru. Každý si vybral nápoj podle své chuti – zatímco Bartošková si dopřála slavnostní italský drink, Jiří si užil osvěžujícího piva. Výlet na točenou Plzničku si totiž rád dopřává i v okolních podnicích v centru metropole. Nedávno ho také novináři přistihli v přátelském rozhovoru s Kryštofem Muchou (49), výkonným ředitelem KVIFF.

Zahájení mezinárodního festivalu krátkých filmů, Pragueshorts Film Festival, neuniklo pozornosti dalších osobností, jako je herečka Simona Babčáková (51) nebo skladatel Ondřej Soukup (72) s manželkou Lucií (47) a dcerou Rebekou (12).

Jiří Bartoška, který je mezi kolegy známý jako Barťák, své fanoušky potěšil rolí v televizním seriálu "Smysl pro tumor", kde ztvárnil oblíbenou postavu Tondy, který prohrává boj s nádorem na mozku. Stojí za zmínku, že v době natáčení tohoto seriálu ještě Bartoška nevěděl, že se mu nemoc vrátí. Nicméně vtipkoval, že tato role je geniální, protože ho většinu času při natáčení váže na lůžko.