Jaromír Soukup prozradil, proč vůbec vzal zápas na Clash of the Stars 7

28/01/2024 10:38 Martina Šedá
Jaromír Soukup prozradil, proč vůbec vzal zápas na Clash of the Stars 7 FOTO: Clash of the Stars

Jaromír Soukup (54) včera podstoupil očekávaný souboj s Alešem "Psychopatem" Bejrem v boxu, a ještě před samotným duelem nám prozradil jeho pocity a očekávání. Co vlastně bylo jeho hlavním cílem?

"Nervozita mě trochu drží, jsem unavený. Celé to vážení bylo pro mě nepříjemné, a navíc můj soupeř vypadal zvláštně. Nemohl jsem si vybrat, když mi ho nabídli, znal jsem ho povrchově od podzimu, ale teď jsem se o něm už dozvěděl více," prozradil Jaromír Soukup pro Super.cz. Dokonce mu prý prolétla hlavou i myšlenka, že by se mohl zápasu zcela vyhnout a zrušit ho. Nelíbilo se mu totiž chování soupeře Bejra, který ho dokonce několikrát i fyzicky napadl.

"Nesnáším nesportovní chování a osobní útoky. Vždy by to mělo být sportovní a soupeři by si měli navzájem vážit a projevovat respekt. Tohle už šlo všechno za hranu," dodal.

Otázkou tak bylo, zda je Aleš "Psychopat" Bejr schopný respektovat pravidla boxu, protože už v minulém zápase byl opakovaně upozorněn na jejich porušování. Soukup věřil, že rozhodčí to pohlídají, ale nestalo se tak. "Nějaké zranění se může stát, ale na nečestné praktiky je tu rozhodčí. Doufám, že to bude hlídat, protože to bude těžké vysvětlit soupeři," zdůraznil na veřejném vážení před zápasem. Realita však byla úplně jiná a Soukup si připsal vítězství diskvalifikací Bejra. O nějakém sportování a boxu zde pak nemůže být ani řeč.

Organizátoři Clash of the Stars požadovali, aby oba zápasníci splnili váhový limit, který byl v tomto případě stanoven na 93 kilogramů. Soukup tuto podmínku splnil a zdůraznil hlavní motivaci.

"Poslední dva dny jsem nejedl a nepil, což bylo nepříjemné, ale moje motivace nebyla jen sportovní. Po náročném minulém roce s mnoha zdravotními a osobními problémy jsem chtěl fyzicky zregenerovat, dostat se do formy, a to se mi podařilo. První cíl jsem dosáhl, a tento zápas je pro mě jakousi třešničkou na dortu," dodal Soukup, který prohlásil, že se jedná o jeho úplně poslední zápas. V rozhovoru pro deník Blesk také sdělil, že nedávno podstoupil operaci tepny v hlavě.