Jako rána z čistého nebe! Tomáš Plekanec oznámil konec kariéry

28/10/2023 14:15 Martina Šedá
Jako rána z čistého nebe! Tomáš Plekanec oznámil konec kariéry FOTO: Rytíři Kladno

Dnes přišla z Kladna velmi smutná, nečekaná, ale i pochopitelná zpráva.

Odchod Tomáše Plekance z aktivního hokeje symbolizuje nejen konec jedné z nejúspěšnějších kariér v českém hokeji, ale také konec éry, kdy byl jedním z klíčových hráčů pro Kladenské rytíře.

Pleky, jak ho všichni známe, se stal synonymem pro loajalitu, odhodlání a oddanost svému rodnému klubu.

Jeho kariéra byla plná úspěchů a stála na pilířích tvrdé práce, vůdcovských schopností a technické vyspělosti. Jeho postoj na ledě byl vždy inspirovaný touhou vyhrávat a bojovat za svůj tým do posledního dechu. Plekanec byl nejen vynikající hráč, ale také skvělý člověk, který přinesl do kabiny kladenských Rytířů svou klidnou povahu a zkušenosti z NHL.

Zážitky z Ameriky a Kanady, kde strávil většinu své profesionální kariéry, ho obohatily, a tyto zkušenosti následně přinesl zpátky do České republiky, kde byl vždy vítaným hráčem. Jeho schopnost spojit generace hráčů, mladší i starší, byla pro tým nesmírně cenná.

Přestože mohl hrát ještě mnoho let na vrcholné úrovni, zvolil dnes cestu, která je pro něj nejlepší. Jeho zdraví je nyní prioritou, a jak už to v životě bývá, vše má svůj čas.

Nelze však zapomenout na všechno, co pro kladenský hokej udělal. Byl nejen vynikajícím hráčem na ledě, ale také skvělým vůdcem v kabině a inspirací pro mladé hokejisty. Jeho odchod je nepochybně ztrátou, ale jeho odkaz bude v Kladně žít navždy.

Jen pro zajímavost: hvězda kladenského hokeje strávila mezi lety 2002 a 2018 celkem 16 let v NHL v Severní Americe. Nejvíce byl Plekanec známý svým působením u Montreal Canadiens, kde odehrál neuvěřitelných 1001 zápasů. Po návratu do Česka v roce 2018 nastupoval hlavně za Rytíře Kladno. V dobách největší slávy vydělával až pět milionů dolarů za rok.

Nezbývá než poděkovat za všechnu tu radost, kterou hokejovým fanouškům přinesl svými výkony a také za to, co pro kladenský hokej udělal. Odkaz tohoto hráče zůstane navždy zachován. Redakce Top-Fun.cz přeje zasloužený odpočinek a v životě jen to nejlepší.

Zdroj: Rytíři Kladno