Jágr se v jednapadesáti letech vrátil na led a Kladno vedoucím Pardubicím pořádně zatopilo. Neskutečné! libují si spoluhráči

21/12/2023 13:05 Martina Šedá
Jágr se v jednapadesáti letech vrátil na led a Kladno vedoucím Pardubicím pořádně zatopilo. Neskutečné! libují si spoluhráči Foto: Rytíři Kladno

V jednapadesáti letech se hokejová legenda vrátila! Jaromír Jágr opět vstoupil na led po delší pauze a zaznamenal tak svůj první start v aktuálním ročníku. Majitel Kladna se zapojil do souboje s Pardubicemi a přidal i první asistenci, i když jeho tým nakonec podlehl prvnímu Dynamu těsně 3:4.

I kladenský trenér Otakar Vejvoda chválil Jágra za jeho obrovský přínos týmu: "O Jardovi Jágrovi všichni vědí, kdo to je. Hlavně dělá spoluhráče lepší. Naskočit v jednapadesáti do rozjetého autobusu, pořád tam držet puk a vytvářet situace pro spoluhráče, to je výborné. To tu ještě nebylo. Neskutečné."

Olympijský vítěz z Nagana se do soutěžního zápasu zapojil poprvé od 21. dubna a strávil na ledě 13:44 minut. Jágr hrál ve druhém útoku s Jaromírem Pytlíkem a Jakubem Strnadem, přičemž přispěl k prvnímu gólu Kladna v 25. minutě. Jmenovec Jaromír Pytlík po zápase ocenil možnost hrát s Jágrem s jedné lajně. "Je skvělé s ním hrát, dával mi hodně rad a říkal, abych trochu hru přizpůsobil jemu. Ty jeho zkušenosti jsou k nezaplacení. Doufám, že tu pro nás ještě dlouho bude."

Legendární hráč „68“ byl i přes svůj přínos na ledě součástí prohry týmu. Kladno ve druhé třetině dokonce smazalo tříbrankové manko, ale nakonec podlehlo Pardubicím 3:4. Spoluhráči nakonec zhodnotili Jágrovu hru a zdůraznili jeho motivační vliv: "Už jsme s ním hráli pár zápasů, snažíme se mu pomáhat a dělat to, co po nás chce. I když tady je, i když tady není."

I kapitán Pardubic Lukáš Sedlák ocenil Jágrovu odhodlanost a motivaci k pokračování v kariéře: "Je to neuvěřitelné, že najde chuť a motivaci, aby ještě hrál. Je to dobře pro český hokej, pro kluky v kabině, i pro nás, kdo hrajeme proti němu. Je to jeden z nejlepších hráčů v historii NHL. Pořád se od něj můžeme hodně učit. Za to mu patří velké díky."

Premiérový Jágrův návrat na led sice nepřinesl vítězství, ale ukázal jeho nezlomný zájem o hokej a inspirativní přínos pro mladší hráče. Nutno podotknout, že Pardubice se momentálně ohřívají na čele tabulky a Kladno je předposlední.

Zdroj: Sport, Rytíři Kladno