Iva Janžurová onemocněla! Divadla ruší představení, fanoušci se modlí za její zdravotní stav

15/01/2024 19:28 Martina Šedá
Iva Janžurová onemocněla! Divadla ruší představení, fanoušci se modlí za její zdravotní stav Foto: Národní divadlo

Tak bohužel, herečka Iva Janžurová čelí znovu zdravotním problémům. Národní divadlo tak bylo nuceno zrušit oblíbené představení Audience u královny, které se mělo konat v neděli.

Dvaaosmdesátiletá herečka, nedávno hospitalizovaná kvůli zápalu plic, se znovu potýká s dalšími zdravotními obtížemi. Ty se projevily na začátku tohoto roku. Nedělní zrušení představení v Praze, kde Iva Janžurová ztvárňuje britskou královnu Alžbětu II., pak svědčí o vážnosti jejího aktuálního stavu.

Hra Audience u královny je zatím jednou týdně. Britská královna tam přijímá své premiéry ke konzultacím a téma hry reflektuje moderní monarchii, přičemž se divadlo dotýká každodenní politiky a politiků.

Je pozoruhodné, že osmdesát dva let stará herecká legenda stále disponuje takovou kondicí, která jí umožňuje zvládat náročnou roli. Musí být totiž téměř celou dobu na jevišti a táhnout celé představení. Diváci ji za tuto schopnost obdivují. Vše potvrzuje abnormální zájem o vstupenky.

V souvislosti s nedělním zrušením akce se tak Národní divadlo omlouvá a nabízí vrácení vstupného nebo možnost výběru jiného termínu nebo titulu. Je zřejmé, že zdraví Ivy Janžurové je prioritou, a při nemoci raději odloží své umělecké vystoupení. Sama prý chce ve hře podat 100 % výkon a odpočinek je tentokrát opravdu třeba.

I další divadla rovněž zrušila představení, ve kterých měla Iva Janžurová v tomto týdnu vystupovat. Fanoušci doufají, že se tato česká herecká legenda, známá svými výjimečnými filmovými i divadelními rolemi, brzy zotaví.

Zdraví ale zlobí, protože nedávno, přesněji v říjnu, byla Janžurová hospitalizována kvůli zápalu plic, a lékaři, s ohledem na její minulé zdravotní komplikace, pečlivě sledují její stav. V roce 2016 podstoupila kardiochirurgický zákrok, kdy jí byla provedena náhrada aortální chlopně.

Pevně věříme, že se Iva Janžurová brzy uzdraví a opět bude divákům rozdávat nové zážitky a radost. Zkrátka, takovou hereckou ikonu má Česko pouze jednu a byla by škoda, kdyby nemoc překazila vystoupení na delší čas.

Zdroj: Národní divadlo