Hvězdy tuzemské hudební scény vzpomínají. Dnes je to přesně sedm let od sebevraždy rappera Jackpota

11/01/2024 15:47 Martina Šedá
Hvězdy tuzemské hudební scény vzpomínají. Dnes je to přesně sedm let od sebevraždy rappera Jackpota Foto: Profimedia

Už sedm let uběhlo od tragické události, kdy se rapper Jackpot Daniels rozhodl ukončit svůj život. Tento hudební umělec, známý svými kontroverzními texty a smyslem pro humor, zanechal v hudebním světě nevyplněné místo.

Vzpomínky na Jackpota se vynořují z jeho posledních veřejných projevů. Krátce po třicátých narozeninách se 11.1., tedy přesně před 7 lety, rozloučil se svým životem. Ještě předtím však předal svůj poslední vzkaz svým fanouškům, děkoval jim za přání a také celkovou podporu. Jeho poslední příspěvek na sociální síti, sdílený šestého ledna, byl o prodeji auta, přičemž vůbec nijak nenaznačoval plány ukončit svou životní cestu. I tak se ale stalo.

Po jeho smrti se okamžitě rozpoutaly různé spekulace a teorie. Některé zprávy uváděly, že byl obětí smrtelné autonehody, zatímco jeho přítelkyně Barbora ve svém oznámení o jeho úmrtí nevynesla žádné podrobnější informace. Celá situace tak ještě byla obestřena tajemstvím a zanechala po sobě mnoho otázek.

Přestože veřejnost zůstává ve stínu nejistoty ohledně přesných důvodů jeho sebevraždy, mnozí blízcí uváděli, že se mu dostalo finančních problémů, především kvůli prohrám v pokeru. Tyto obtíže se spojily s psychickými problémy, což nakonec vedlo k tragickému konci.

Všechny pamětníky a kolegy překvapila nečekaná smrt umělce, který zkrátka působila dojmem, že nemá žádné osobní potíže. Jeho blízké okolí zdůrazňuje, že Jackpot byl ještě k tomu v procesu dokončování nového alba, kterým chtěl obohatit hudební scénu. A že se teprve jednalo o pořádnou pecku.

Přestože opustil tento svět, jeho muzikální odkaz pokračuje díky nedokončenému albu 111, které jeho kolegové dotáhli a vydali jako EP. Tento umělec, známý svými osobními texty a spoluprací s dalšími významnými jmény v české hudební scéně, zanechal za sebou nezapomenutelné a originální stopy ve světě hudby.

„Dnes je to přesně sedm let, co odešel náš kamarád, a především skvělý rapper na české scéně. Kamaráde, odpočívej v pokoji, vzpomínáme na Tebe,“ umístil na svůj Instagram i hudebník Marpo.