Fotbalovou Slavii chce koupit český miliardář Tykač

13/12/2023 12:22 Martina Šedá
Fotbalovou Slavii chce koupit český miliardář Tykač Foto: Sk Slavia Praha

Podle zpráv týdeníku Euro vyjádřil zájem o převzetí fotbalové Slavie miliardář Pavel Tykač (59), který je podle říjnového vydání magazínu Forbes čtvrtým nejbohatším Čechem s majetkem 183,3 miliardy korun.

Tykač tak chce získat 99,98 procent akcií klubu, který v současné době vlastní čínská společnost CITIC Group. Cena této potenciální transakce se podle informací odhaduje kolem dvou miliard korun.

Slavia Praha a Pavel Tykač ale nechtějí momentálně spekulovat nebo komentovat tyto informace. "Klub nemá žádné právo, aby komentoval jakékoliv spekulace spojené s vlastnictvím a rozhodováním svého akcionáře," uvedla Slavia v prohlášení pro média. Tykačův mluvčí Jan Chudomel pak dodal: "Jsou to spekulace a v tuto chvíli k nim nemáme žádný komentář."

Slavia Praha má od září 2015 čínské majitele, přičemž CITIC Group převzala stoprocentní podíl v klubu od června 2021. Navzdory možné změně vlastnictví by měl Jaroslav Tvrdík zůstat ve vedení i po příchodu nového majitele.

Pavel Tykač, který se pohybuje zejména v energetice a těžbě hnědého uhlí, vlastní druhý největší „generátor“ elektřiny v České republice, společnost Sev.en Energy. Kromě toho je aktivní i v realitách a financích, angažuje se pak i v zahraničí. Tykačovy firmy nedávno podpořily sportovní aktivity, například Sev.en Hockey Cup pro dětské týmy a mostecký ženský házenkářský klub.

Zdroj: SK Slavia Praha