Fotbalista Hloušek připravil rodiče o barák! Propadl internetovému sázení, prohrál desítky milionů

29/11/2023 13:42 Martina Šedá
Fotbalista Hloušek připravil rodiče o barák! Propadl internetovému sázení, prohrál desítky milionů Foto: FAČR

Fotbalista Adam Hloušek zářil v národním týmu, vynikal v německé bundeslize a získával různá ocenění i v Polsku.

Navzdory svému obrovskému potenciálu a obdrženého titulu největšího českého talentu v roce 2009, jeho kariéru brzdila opakovaná zranění kolena. Nakonec však padl i do zajetí hazardu, který ho připravil nejen o lehce vydělané miliony a kamarády, ale zároveň i o dům jeho rodičů.

Hloušek se propadl do světa internetových sázek, kde roztáčel své vydělané peníze. Někdy se dařilo, jindy zase ne. Když ale peníze začaly ubývat, oslovil své spoluhráče v týmové kabině s prosbou o půjčku. "Splatím ti to po další výplatě, vždyť víš, kolik beru," říkal jim.

Tuto spirálu však nedokázal ukočírovat a nakonec se dostal do dluhů oficiálně dosahujících neuvěřitelných 30 milionů korun. Skutečná částka však pravděpodobně přesahuje tuto sumu, neboť mnoho fotbalistů, kteří byli také věřiteli, se stydělo veřejně přiznat ke svým pohledávkám.

Jedním z nekompromisních věřitelů je ale bývalý spoluhráč z reprezentace Ondřej Čelůstka (34), který od Hlouška po několik letech požaduje návrat sedmimilionové půjčky. Na rozdíl od ostatních má výhodu – Hloušek ji zaručil domem v severočeských Semilech, kde vyrostl a kde jeho rodiče stále bydlí.

Ti se nyní ocitli v nebezpečí ztráty střechy nad hlavou, protože insolvenční správce navrhuje prodej pozemku se stavbou a tato zpráva byla nedávno soudem schválena. Čelůstka, držitel zajištěné pohledávky, se snaží nekompromisně vymáhat své peníze prostřednictvím právníků.

Hloušek dosud vrátil pouze částku pod 600 tisíc korun ze 7,2 milionu, což vyústilo v exekuci na dům v Semilech, který sloužil jako záruka. Avšak krátce před dražbou požádal o oddlužení. Zdá se však, že ani tento krok nezachrání dům a osud rodičů je nyní v rukou Ondřeje Čelůstky. Soud rozhodl, že pohledávka bude uspokojena z výtěžku zpeněžení zajištěného majetku, a to buď prodejem domu nebo odpouštějícím postojem věřitele.

Zdroj: FAČR