Fňukáním to nespravíte aneb Proč je plačící žena otravnější než masařka?

15/10/2023 07:55 Martina Šedá
Fňukáním to nespravíte aneb Proč je plačící žena otravnější než masařka? FOTO: Shutterstock

No takže… řekněme si to asi takhle. Pláč je skvělá zbraň (myslíme si my ženy) a vzhledem k tomu, že jsme i hodně šikovné, umíme jej nasimulovat, jak se nám to hodí.

Hysterický, rádoby nenápadný, zoufale bezradný – fialový s puntíkama. Prostě podle potřeby. Ale koho to zajímá?

Slzy jsou přirozené, dokonce jsou i užitečné. Obsahují prý molekuly, které mají za úkol zvyšovat atraktivitu pro páření. Ale podle japonského týmu vědců z univerzity v Tokiu to platí jen u hlodavců. Podle závěrů našeho průzkumu taky, neb jak nám muži sdělili, plačící žena je horší než masařka na skle v noci i třeba než úplavice.

Ženy pláčou víc než muži, podle průzkumů asi 65x do roka, tedy v průměru. Ale každá normální žena ví, že umí brečet, když potřebuje – a co protistrana? Trochu jsme se poptali na to, jak muži vnímají náš pláč a jestli to s nimi něco dělá…

Ondřej, 40 let

Moje holka má na pláč talent, nebrečí nikdy upřímně, ale vždycky vytrvale dlouho. Ne, že bych jí to žral, ale přijde mi lepší dělat, že jo, protože si pak užijeme a ona aspoň ztichne a já můžu jít spát!

Vojta, 26 let

Když holka brečí, nezbývá nic než začít brečet taky – víc nahlas.

Kamil, 33 let

Většinou poznám, kdy žena pláče, protože ji něco trápí, a to upřímně nevím, co s tím. Pokud ji mám rád, je mi smutno s ní a za ní a není mi to příjemné. Znám ale i ty verze vynuceného brekotu a ty ignoruji.

Honza, 41 let

Plačící žena je prostě otravná. Neumím s tím pracovat, to je pravda, ale já když mě něco trápí, tak si taky pobrečím, třeba v koupelně a nikoho s tím neprudím.

Jirka 38, let

Je pláč a pláč. Ten vyčůranej ale poznám a rád se mu zasměji.

Honza, 24 let

Horší zvuk už má jen taková ta hnusná zelená moucha na skle – nebo úplavice.

Petr, 29 let

No… na to se těžko odpovídá. Fňukny rád nemám, ale když mi pláče žena, která to obvykle nedělá, vím, že je problém a že v tu chvíli mám být oporou.

Standa, 45 let

Je to taky cesta, jak vyjádřit nesouhlas, podle mne ale hloupá, já si raději říkám věci napřímo.

Zdroj: Autorský text