Domluva nemožná, válka o dítě graduje! Soukup a Hanychová míří k soudu

26/10/2023 05:53 Martina Šedá
Domluva nemožná, válka o dítě graduje! Soukup a Hanychová míří k soudu FOTO: Se svolením Agáta Hanychová

Zatímco doposud zůstávala Rozárka převážně s mámou Agátou, teď o ni může přijít. Na základě rozhodnutí odvolacího soudu se ruší předběžné opatření, které upravovalo styk a péči, případ se vrací zpět k okresnímu soudu, aby určil, s kým bude malá žít. Zájem o výlučnou péči mají samozřejmě oba rodiče.

„Dostali se do situace, kdy se neshodnou ani na tom, jestli je den nebo noc. Když si předávají dceru, tak by se napětí dalo krájet,“ tvrdí dobře informovaný zdroj z okolí Soukupa.

Soud je tedy naprosto nevyhnutelný. Jak avizoval deník Blesk, který oslovil advokáta, Agáta rozhodně nemá vyhráno. Doby, kdy se upřednostňovala výlučná péče matky, je prý pryč, pokud jeden z rodičů neprokáže závažné důvody, proč by se o dítě nemohl postarat, volí se cesta 1:1, tedy střídavá péče.

Soukup již avizoval, že jsou pro něj zájmy jeho dcery prioritou číslo jedna, dceři přizpůsobil i časové možnosti. Nedávno se dokonce vzdal moderování jednoho ze svých pořadů. Zda tak učinil na základě stížnosti Agáty, která se nedávno ze svou flotilou sledujících na Instagramu podělila o to, že se dceři nezvládá věnovat a v čas, který mu soud vytyčil pro péči prokazatelně natáčel, zatímco Rozárku hlídal jeho nejstarší syn, není zatím zřejmé. Více času na dceru však bude s jistotou polehčující okolností, která zabojuje v jeho prospěch.

Agáta na druhou stranu může argumentovat nízkým věkem Rozárky a její citovou vazbou na matku. Do karet by ji mohl přihrávat i fakt, že aktuálně žije s partnerem Mirkem Dopitou ve společné domácnosti a že jí může s péčí o dceru pomáhat.

Datum soudního líčení prozatím není známé. Je však patrné, že pokud se rodiče na péči nakonec nedohodnou, budou se soudy jen protahovat.