Dominik Feri už je ve vězení! Těch poškozených je ale daleko více, spekulují lidé

29/05/2024 10:07 Martina Šedá
Dominik Feri už je ve vězení! Těch poškozených je ale daleko více, spekulují lidé Foto: Profimedia

Bývalý poslanec Dominik Feri již brzy po verdiktu věděl, kdy musí nastoupit do teplické věznice. Tam si má odpykat tříletý trest za dva případy znásilnění a jeden pokus o něj.

„Odsouzený si výzvu převzal 23. května, nastoupit k výkonu trestu musí do pěti dnů od doručení výzvy,“ sdělil mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 3 Marek Bodlák pro Českou televizi. Podle důvěryhodného zdroje z Novinek Feri skutečně nastoupil do vězení již 25. května a trest tak běží.

Prvoinstanční soud minulý podzim uložil bývalému poslanci TOP 09 tříletý trest odnětí svobody, když ho uznal vinným ve všech bodech obžaloby. Feri se na místě proti rozsudku odvolal k pražskému městskému soudu, který jeho trest letos v dubnu pravomocně potvrdil. Nyní je tedy povinen nastoupit do výkonu trestu.

„Život v právním státě znamená respektovat i ty rozsudky, se kterými nesouhlasíme, a to i v případech, kdy se jedná o věci, které se podle mého názoru nikdy nestaly. Mohu pouze konstatovat, že ve věci bude podáno dovolání. Trvám na tom, že jsem se žádného znásilnění nedopustil,“ uvedl Feri při odchodu ze soudní síně.

Feriho případ začal soudní projednávání v únoru loňského roku. Státní zástupkyně ho v prosinci předchozího roku obžalovala ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Podle rozsudku měl v březnu a listopadu 2016 ve svém bytě líbat a osahávat dvě dívky proti jejich vůli, a následně se s nimi pokoušet o sexuální praktiky. Jedné z nich bylo tehdy 17 let. V roce 2018 se pak Feri pokusil o další znásilnění, když se snažil líbat a osahávat stážistku, kterou si coby poslanec přivedl do Sněmovny.

Feriho případ vyvolal značnou pozornost médií i veřejnosti, nejen kvůli jeho politické kariéře, ale také kvůli jeho aktivnímu působení na sociálních sítích, kde byl populární mezi mladými lidmi. Jeden z nich také celou situaci komentoval: „Vědělo se to dlouhou dobu, ten chlap, když se napil, tak byl zkrátka jak utržený ze řetězu. Vždy a všude obtěžoval holky a jsem si jistý, že těch poškozených je daleko více. Ten člověk by se měl přiznat a snažit se vyléčit. On dělá, že nic neprovedl. To je teda síla.“