Dnes zemřela Simona Postlerová ve věku 59 let

05/05/2024 15:32 Martina Šedá
Dnes zemřela Simona Postlerová ve věku 59 let Foto: Profimedia

Herečka Simona Postlerová (†59), známá ze snímků jako Tancuj, Matyldo, Probudím se včera, Jedna kočka za druhou, a z televizních seriálů Docent, Krejzovi, nebo Vyprávěj, bohužel zemřela ve svém bytě na pražských Vinohradech. Informace o její smrti přinesl Blesk.

Když se policie a záchranka dostaly do domu, kde žila, kolem jedné hodiny v neděli odpoledne, byl na místo povolán i koroner a pohřební služba. "Na uvedené adrese jsme zasahovali u přirozeného úmrtí ženy, nejednalo se o smrt s cizím zaviněním," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Podle informací Blesku šlo právě o známou herečku.

I přesto, že Postlerová zažívala radostný okamžik v posledním roce, kdy se těšila, že se stane babičkou, ještě předtím procházela obtížným obdobím se zdravotními problémy. "Měla jsem docela těžký postcovidový syndrom, trvalo to asi měsíc a půl, a měla jsem i zápal plic," svěřila se Blesku dříve.

Simona Postlerová se narodila 9. listopadu 1964 v Plzni Janě a Alexandrovi Postlerovým, kteří se oba věnovali filmu. Už od dětství toužila po kariéře herečky. Po absolvování gymnázia se vydala studovat herectví na pražskou DAMU. Od roku 1992 byla součástí ansámblu v Divadle Na Vinohradech.

Své herecké umění předváděla nejen na divadelních prknech, ale také ve filmu a televizi. Zářila například v seriálech Chlapci a chlapi, Hospoda, Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, nebo Ordinace v růžové zahradě. Její talent se projevil i ve filmech Noc pastýřů, Zámek v Čechách, Arrowsmith, nebo Experti, a v mnoha televizních inscenacích.

Byla manželkou kytaristy Zdeňka Hráška (1954–2016), s nímž měla dceru Janu Magdalénu a syna Damiána, který trpí autismem.