David Pastrňák má narozeniny, my máme přání jediný! Porazit dnes Švédsko a zahrát si finále MS

25/05/2024 12:34 Martina Šedá
David Pastrňák má narozeniny, my máme přání jediný! Porazit dnes Švédsko a zahrát si finále MS Foto: Profimedia

David Pastrňák má dnes před sebou velký den, kdy bude oslavovat 28. narozeniny a současně hrát o svůj první postup do finále MS.

Tento zápas má pro něj zvláštní význam, protože soupeřem bude Švédsko, země jeho snoubenky Rebeccy a jejich dcerky Freyi Ivy, která má švédsko-české kořeny.

„Hlavně mu přeji zdraví,“ vzkazuje Davidovi jeho maminka Marcela prostřednictvím iSport.cz. Jak se Rebecca postaví k fandění v tomto důležitém zápase? A jaké přání mu zaslal generální manažer týmu, Petr Nedvěd?

Tento duel je pro Davida zcela zvláštní výzvou, na kterou dlouho čekal. „Už bylo na čase, ještě jsem tento souboj nezažil. Určitě to bude v naší rodině speciální a moc se na to těším,“ uvedl klíčový útočník národního týmu po vítězství nad Američany.

Zápas proti švédské reprezentaci, která zatím na turnaji neprohrála, začíná v sobotu od 14:20 hodin v zaplněné O2 aréně. Pro Davida to bude nejen sportovní, ale i osobní výzva. „Trvalo to asi sedm let, moc se těším a jsem na to zvědavý,“ řekl David o nadcházejícím souboji.

Rebecca, jeho snoubenka, bude přítomna na tribuně s jejich roční dcerkou. „Bude to pikantní. Ale myslím si, že vždycky fandí týmu, kde je Pasta. Tedy doufejme!“ uvedl útočník Pavel Zacha, Davidův velký kamarád z Bostonu.

V minulosti už David zažil podobný zápas, když v roce 2021 český tým porazil Švédy na šampionátu v Rize. „Tehdy jsme měli doma trochu boj,“ vzpomíná David.

Po čtvrtfinálovém vítězství se David rozplýval nad atmosférou. „To, co tu kluci dva týdny prožívají a já sám teprve pár dní, je něco neskutečného. Jsem moc rád, že jsme dokázali vyhrát a prodloužit si turnaj,“ řekl.

Na jeho narozeniny mu maminka Marcela přeje hlavně zdraví pro celou rodinu a splnění tajných přání. Podobně hovoří i Petr Nedvěd, generální manažer reprezentace, který mu přeje taktéž především hlavně zdraví a úspěch na ledě. „Všichni věříme, že teď mu to tam spadne,“ dodal.

Možná dostane David před zápasem narozeninový dort. A odpoledne bude bojovat o postup do finále. Česko versus Švédsko, Pasta versus Rebecca.

Zdroj: Instagram David Pastrňák, Blesk