Čest její památce. Zemřela Barbara Haščáková

03/12/2023 15:52 Martina Šedá
Čest její památce. Zemřela Barbara Haščáková Foto: abh

Slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se proslavilo hity jako Sen a Keď príde láska, nás bohužel opustila ve věku 43 let.

O jejím úmrtí informoval bratr Andrej Haščák a slovenská agentura TASR. Zpěvačka, která dlouhodobě bojovala s problémy se slinivkou břišní, podlehla náhlé cévní mozkové příhodě v nemocnici Memorial Hospital ve floridském Sarasotě, kde dlouhodobě žila.

Podle zpráv zemřela již 22. listopadu, a poslední rozloučení se konalo 28. listopadu v Sarasotě v úzkém kruhu rodiny a přátel. Její tělesné pozůstatky budou v následujících týdnech převezeny v urně na Slovensko, kde bude pohřbena v rodných Košicích.

Rodina zesnulé zpěvačky vydala prohlášení, ve kterém žádá veřejnost o respektování soukromí v této těžké a bolestné životní situaci.

Barbara Haščáková se narodila 11. prosince 1979 v Košicích a v devadesátých letech se stala jedním z pilířů slovenské populární hudby. Působila ve skupině Maduar a později se stala známou jako členka dua MC Erik & Barbara, které v roce 1995 vzniklo po odchodu z Maduaru. Své umělecké působení završila také sólovou kariérou.

V roce 1998 získala Haščáková slovenské hudební ocenění Slavík a o rok později získala cenu Grand Prix v Polsku. Od roku 2000 žila a tvořila ve Spojených státech. Své umělecké dědictví rozšířila o několik alb jak na Slovensku, tak i ve Spojených státech. Její hlas a přínos slovenské hudbě zůstanou v srdcích fanoušků navždy.