Bojové sporty jsou vynikající průpravou do života! Jen v ringu poznáte své pravé já

28/11/2023 06:26 Martina Šedá
Bojové sporty jsou vynikající průpravou do života! Jen v ringu poznáte své pravé já Foto: se souhlasem Ondřej Hübsch

Bojové sporty mohou sice připadat jako ta špatná cesta k osobnostnímu rozvoji ve srovnání s tradičními metodami jako jóga nebo meditace, ale ve skutečnosti to je úplně jinak.

V poslední době totiž získávají stále větší popularitu. Ring, kde se odehrávají tvrdé přestřelky, totiž může být jedním z nejupřímnějších zrcadel naší osobnosti a umožní nám ovlivňovat pozitivní změny ve svém životě. Můžete jednoduše posílit vaši osobnost i dovednosti mimo ring. Zde jsou některé důvody, proč bojové sporty zkusit a co vše mohou nabídnout.

Poznejte dobře sami sebe: V průběhu boje budete konfrontováni s nutností rychlé reakce, což odhalí vaši skutečnou povahu bez přetvářky. Tato okamžitá zkušenost vás může vést k tomu pravému poznání sami sebe. Tradiční metody osobnostního rozvoje totiž často vyžadují delší dobu.

Žijte v přítomnosti: Boje vyžadují naprostou koncentraci, což vás přiměje žít v přítomném okamžiku. Tato schopnost přenést sebe do stavu "flow" se může projevit ve všech oblastech života, přinášející plnější prožitek a spokojený život.

Ověřte intuici a instinkty: Bojové sporty naučí vypnout přehnané přemýšlení a spoléhat se na momentální intuici a instinkty. Tato schopnost se v běžném životě může projevit rychlým rozhodováním a lepším vnímáním aktuálního prostředí.

Konfrontace se strachem a agresí: Boj vám umožní pracovat s přirozeným strachem a agresí, což může být užitečné v různých životních situacích. Naučíte se tyto emoce ovládat a využívat je k dosažení svých cílů.

Kroťte své emoce: Schopnost pracovat s emocemi je klíčová v boji i v životě. Bojové sporty vás naučí, jak vědomě ovládat své emoce a přepínat mezi nimi podle potřeby.

Zrealizujte své cíle: Vizualizace, často praktikovaná bojovníky před zápasy, může být účinným nástrojem k dosažení cílů. Tato schopnost se může přenést do každodenního života, pomáhající vám dosahovat úspěchů a plnit si sny.

Poznání druhých: V ringu rychle poznáte charakter svého soupeře. Tato schopnost je přenosná do běžného života, kde můžete lépe porozumět lidem kolem sebe a rychleji určit správnou strategii.

Tak co, jdete do toho?

Bojové sporty můžete vyzkoušet v Hanuman Gymu Praha s trenérem Petrem Macháčkem nebo v Reinders MMA s legendárním bojovníkem André Reindersem. Pokud se nacházíte v centru Prahy, určitě stojí za to navštívit Fighters Zone. Zde panuje rodinná atmosféra a dokonce nabízí jako jediní v Praze tréninky pro seniory. Tyto zkušenosti vám nejen posílí tělo, ale také přinesou neocenitelné dovednosti pro celkový osobnostní rozvoj.

Zdroj: Autorský text