Babiš vyrazil na výlet do Rakouska a vyplatilo se! Potkal totiž opravdového "Terminátora"

24/01/2024 12:33 Martina Šedá
Babiš vyrazil na výlet do Rakouska a vyplatilo se! Potkal totiž opravdového Foto: Profimedia

Setkání těch nejsilnějších! I tak by se dal okomentovat sraz Andreje Babiše a Arnolda Schwarzeneggera. Český expremiér Babiš nedávno chytře využil volného víkendu k návštěvě Rakouska, kde se zúčastnil lyžařských závodů v Hahnenkammu a slavné Weißwurst party. Výlet se vyplatil, protože se zde nečekaně s setkal s legendárním kulturistou Arnoldem Schwarzeneggerem. Celý zážitek, který mu může kdekdo závidět, následně popsal v rozhovoru pro Expres.cz.

Babiš byl pozván na tuto událost už dávno a ještě před samotným zahájením se rozhodoval, zda se vůbec zúčastnit. Když ale spatřil Schwarzeneggera v lounge, kde se kouřilo, tak nelitoval. Okamžitě prý požádal známé, aby je společně seznámili. Babiš dodal, že ho Schwarzenegger velmi zaujal příběhem, který sledoval na Netflixu, a také svým dosavadním životem.

Na Weißwurst party se Babiš objevil v typickém rakouském kroji, což vzbudilo pozornost médií a veřejnosti. Následně vysvětlil, že se oblékl podle dress codu, který vyžadoval nošení kroje, a vzal to jako projev úcty k místní tradici. Tvrdí ale, že to nebyl pokus získat pozornost veřejnosti.

Na dotaz ohledně kontroverzních výroků o "magorech", které adresoval rakouské vládě ve Sněmovně, říká, že na jeho účast zareagovali klidně. Podle něj média a novináři zkreslují jeho výroky, které pouze reflektují názory na projekty, které narážejí na odpor některých politických stran v Rakousku.

Babiš dále zmiňuje své aktivity v německém Bundestagu, kde se účastnil vzpomínkové akce pro dlouholetého německého ministra financí Wolfganga Schäubla. Prozrazuje, že během této události se setkal s několika politickými osobnostmi včetně předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové.

Na závěr rozhovoru se vyjádřil k debatě ve Sněmovně o korespondenční volbě, kterou opozice blokovala. Babiš říká, že využívá svá vystoupení ve Sněmovně k upozornění na témata, která považuje za důležitá a která podle něj pětikoalice zanedbává. Kritizuje také prezidentskou kandidátku Danuši Nerudovou. Vysvětluje, že využívá příležitosti vystoupit ve Sněmovně k tomu, aby lidé předem věděli o nerozhodnutých tématech.