Anička Slováčková bojuje s rakovinou ze všech sil! Po další chemoterapii zasílá povzbudivé vzkazy

21/01/2024 15:44 Martina Šedá
Anička Slováčková bojuje s rakovinou ze všech sil! Po další chemoterapii zasílá povzbudivé vzkazy Foto: Profimedia

Je to silná dívka, která se nevzdává! Dcera slavných rodičů Anička Slováčková statečně bojuje se zákeřnou rakovinou a snaží se předat povzbuzující vzkaz ostatním pacientům, kteří čelí podobným zdravotním výzvám. Po absolvování další série chemoterapií poslala lidem zprávu plnou naděje, která dojme i ty nejtvrdší z vás.

V souvislosti se svým vlastním letitým bojem a se zdravotními problémy pozdravila všechny, kteří čelí podobným obtížím. "Chci vám všem poslat povzbuzení, ať už procházíte léčbou nebo se zotavujete doma s nějakou virózou, chřipkou nebo čelíte jiným zdravotním obtížím, nebo i těm nezdravotním," zdůraznila.

"Jen vás chci pozdravit a říct, že věřím, že všechno dopadne dobře a že jsme v tom spolu. Dnes jsem absolvovala chemoterapii a teď jdu spát. Probudím se pravděpodobně až ráno," sdělila herečka a zpěvačka.

Anička Slováčková veřejně sdělila o své rakovinové diagnóze na začátku loňského října, pouze měsíc poté, co slavila vydání své desky a nového videoklipu.

"Rakovina tentokrát zasáhla mé plíce. Jsem připravena znovu bojovat. Dnes jsem se na ten boj trochu připravila. Již jednou jsem to zvládla, a věřím, že to dokážu i podruhé," zdůraznila, připomínajíc svou předchozí zkušenost s nemocí.

Herečka a zpěvačka se otevřeně podělila o své pocity vzteku a strachu. "Cítím, že jsem všechny zklamala. Nechci, aby ostatní měli strach, a nechci, aby se zdálo, že návrat rakoviny je pravidlem. Není to pravidlo," doplnila.

Rakovina je začarovaný kruh

I když se rakovina zdála být úspěšně léčena, některé rakovinné buňky mohou přežít nebo zůstat neaktivní. Nedostatečná léčba nebo odstranění všech nádorových buněk může vést k opětovnému růstu nádoru.

I když jsou nádory odstraněny nebo zasaženy léčbou, mikroskopické nádorové buňky mohou migrovat do jiných částí těla a způsobit úplně nový nádor.

Většina návratů rakoviny není způsobena jediným faktorem, ale kombinací několika. Redakce Top-Fun.cz Aničce přeje, aby tuto nemoc porazila co nejdříve.

Zdroj: Instagram Anna Slováčková