Andrej Babiš se rozešel s manželkou Monikou! Veřejnost řeší rozvod

23/04/2024 11:54 Martina Šedá
Andrej Babiš se rozešel s manželkou Monikou! Veřejnost řeší rozvod Foto: Profimedia

To jsou tedy novinky! Andrej Babiš, bývalý premiér a vůdčí postava hnutí ANO, oznámil na sociálních sítích konec svého dlouholetého manželství s Monikou. Po třiceti letech společného života se rozhodli pro odloučení, což politik sdělil ve veřejném prohlášení. Bude následovat rozvod?

„I přes náš rozchod si vážíme vzájemného respektu a lásky, která nás spojila, a doufáme, že zachováme rodinnou harmonii pro naše dospělé děti. Prosíme o respektování našeho soukromí,“ uvedl Andrej Babiš na svém Instagramu.

Spekulace o problémech ve vztahu páru se objevily už dříve, zvláště poté, co oba strávili Velikonoce odděleně. Andrej odjel na dovolenou k moři, zatímco Monika pobývala v Římě. Babiš veřejně sdělil, že jejich syn Frederik studoval v zahraničí, zatímco dcera Vivien pracovala a studovala, a proto se všichni rozhodli trávit dovolenou odděleně.

Manželství Babišových se uskutečnilo v roce 2017 po dvaceti letech společného života. Andrej poznal Moniku, tehdy známou jako Herodesovou, když pracovala jako jeho sekretářka.

„Při našem prvním setkání to byla láska na první pohled. Byl mi sympatický a obdivovala jsem jeho autoritu. Považovala jsem ho za tvrdého byznysmena, ale byla jsem jediná, kdo se ho nebál,“ vzpomínala Monika na počátky jejich vztahu.

I když Monika Babišová přiznala, že Andrej je žárlivější, zároveň dodala, že nikdy nebyla podezřívavá nebo kontrolovala, co dělá.

Andrej a Monika mají společně dvě dospělé děti, Vivien a Frederika, kteří hráli roli družičky a družby při svatbě jejich rodičů.

Bude Andrej Babiš řešit rozvod?

I přestože zatím nepřišla oficiální zpráva o rozvodu, je zřejmé, že jejich cesty se nyní rozešly. Andrej Babiš ještě před svatbou s Monikou podstoupil rozvod s Beatou, zatímco Monika byla tak jeho druhou manželkou.