Andrea Bocelli zářil v Praze! Ve vyprodané O2 areně si zaslouženě vychutnal nekonečný potlesk

16/01/2024 20:22 Martina Šedá
Andrea Bocelli zářil v Praze! Ve vyprodané O2 areně si zaslouženě vychutnal nekonečný potlesk Foto: O2 arena

Tak tohle byla paráda, fanoušci si nemohou sobotní návštěvu O2 areny vynachválit. Italský tenorista Andrea Bocelli se vrátil do Prahy po méně než dvou letech, a právě v O2 areně oslavil 30 let své úspěšné kariéry na světových pódiích. A že to byla jízda!

Velmi působivá kariéra slepého zpěváka Bocelliho fascinuje svět již desetiletí. Jeho zlatý hlas a silný životní příběh dojímají miliony fanoušků po celém světě. Kdekoliv se objeví, vyprodává i největší koncertní sály a sportovní haly. Jak by se řeklo v dnešní době, je to zkrátka borec!

Dne 13. ledna 2024 zazpíval Andrea Bocelli v Praze po sérii vyprodaných koncertů po celém světě. O2 arena byla zcela plná, a Bocelli se těšil z nekonečného potlesku. Stejně jako předtím ho doprovázel Český národní symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Stevena Mercuria.

Pro diváky bylo překvapením, když se k Bocellimu připojila česká sopranistka Zuzana Marková. Fanoušci jí přímo zahrnuli gratulacemi a nutno za redakci Top-Fun.cz podotknout, že to byla opravdová senzace. Například fanoušek Jiří Cihelka na Facebooku napsal: "Dalo se čekat, že Bocelli nebude zklamán, ale váš zpěv mě doslova uchvátil. Tohle prostě nezapomenu do konce svého života. Děkuji za úžasný zážitek! Více takových a svět bude krásný."

Kromě české sopranistky Markové vystoupila po boku Bocelliho v Praze také houslistka Rusanda Panfili z Rumunska a holandská popová hvězda Emma Heesters. Andrea Bocelli v Praze nejen zazpíval klasické operní árie, ale také představil muzikálové skladby a ukázky ze svých novějších alb.

Andrea Bocelli je opravdovou „legendou“

Andrea Bocelli se narodil 22. září 1958 ve městě Lajatico v italské oblasti Toskánsko. Již od mládí projevoval velký zájem o hudbu, ačkoliv ztratil zrak v důsledku nehody při fotbale, když mu bylo 12. Tato nešťastná událost však nebránila jeho vášni a odhodlání v oblasti hudby.

Bocelli studoval právo na Univerzitě v Pise, ale jeho láska k hudbě byla silnější. Zúčastnil se několika hudebních soutěží a brzy se začal prosazovat jako talentovaný tenorista. V roce 1992 obdržel první velkou příležitost, když ho skladatel Zucchero pozval k nahrávání písně "Miserere".

Mezinárodní slávu získal Bocelli v roce 1994 po vydání alba "Il Mare Calmo della Sera". Jeho jedinečný hlas, který spojuje klasickou hudbu s popem, jej rychle etabloval jako jednoho z nejuznávanějších tenoristů na světě.

Zdroj: O2 arena