Africké drama v savaně! Tlupa hyen zahnala hladového lva

30/10/2023 03:43 Martina Šedá
Africké drama v savaně! Tlupa hyen zahnala hladového lva FOTO: Shutterstock

V hloubi africké pouště se odehrálo drama, které by se v žádném případě neztratilo ani v hollywoodském trháku.

Když člen klanu hyen skončil v tlapách hladového lva, zdálo se, že vše je ztraceno. Příběh o odvaze a soudržnosti v přírodě byl zachycen dvěma dovolenkářkami z Austrálie a jejich průvodcem. Ti se časně ráno vydali na svou dobrodružnou cestu, která se tentokrát opravdu vyplatila.

Australské turistky Maddie a Margot Loweovy měly štěstí být svědky jednoho z nejdojemnějších okamžiků v africké savaně. Na své výpravě sledovaly klan hyen, jak se živí zbytky kořisti, kterou předešlého dne ulovili lvi.

Atmosféra však náhle zmrazila krev v žilách - v dálce se totiž objevil mohutný lví samec. Zatímco většina hyen rychle zmizela, jedna z nich byla chycena v sevření čelistí a v tu chvíli se zdálo, že osud zvířete je zpečetěn.

Soudržnost a odhodlání hyeního klanu bylo ale silnější než strach. V boji s lvy, kteří jsou mnohem větší a silnější, je spolupráce klanu klíčová. Tým hyen začal dorážet na lva zezadu, kousal ho a štípal, což ho nutilo se otočit a vzdát se své kořisti. Díky neochvějné odvaze svého klanu se hyeně podařilo uniknout z lvích tlap.

Toto pozoruhodné setkání zdokumentovala Maddie Loweová s průvodcem Witness Mathebulem, známým také jako De Beer. Jejich nádherné snímky a videozáznamy jsou k vidění na portálu LatestSightings.com a svědčí o neuvěřitelné kráse africké divočiny.

„Všem takový výlet doporučuji. Jsou dny, kdy nemusíte vidět vůbec nic, ale pak přijde okamžik, na který do smrti nezapomenete. Občas je mi až zvířátek líto, ale je to příroda, kde vítězí silnější, v tomto případě dnes chytřejší.“