Nemůžu najít práci, vůbec nechápu proč, diví se muž, který se proměnil v mimozemšťana

18/11/2024 09:43 Martina Šedá
Nemůžu najít práci, vůbec nechápu proč, diví se muž, který se proměnil v mimozemšťana Foto: Profimedia

Anthony Loffredo je mužem, který si dal velice nevšední úkol. Hodlá podstoupit všemožné tělesné modifikace, jen aby proměnil sám sebe v živoucího mimozemšťana. Nyní se však diví, že nemůže najít práci jako každý jiný člověk, kterým kupodivu už skoro vůbec není.

Loffredo se na sociálních sítích prezentuje pod přezdívkou „The Black Alien Project“. Ta je naprosto výstižná, neboť s ní fascinuje i šokuje najednou. Se svou extrémní proměnou, jež zahrnuje celotělové tetování, odstranění nosu a uší a implantaci četných podkožních výstupků, vzbuzuje nekonečné debaty. Nedávné prohlášení tohoto muže, ve kterém si stěžuje, že nemůže najít práci, znovu upoutalo pozornost. "Vůbec nechápu, proč mě nikde nechtějí," prohlásil s jistou dávkou ironie.

Cesta k proměně – od běžného člověka k živoucímu mimozemšťanovi

Black Alien Project není jen obyčejný pseudonym; představuje životní filozofii a nepřetržitou snahu o fyzickou transformaci. "Toužil jsem překonat hranice lidského těla, být něčím jiným," řekl Anthony pro server RMC. Jeho cesta ale přinesla i nečekané potíže. Stigmatizace a překážky na trhu práce patří k těm největším. Když Loffredo veřejně přiznal, že je pro něj hledání zaměstnání téměř nemožné, mnozí se zamysleli nad hranicemi sebeprezentace a společenských norem.

Práce jako ochranka? Dnes už utopie

Ačkoliv Anthony pracoval dříve jako ochranka, dnes se jeho vzhled zcela odlišuje od jakéhokoli tradičního pracovníka. S obřím jazykem, zuby vyleštěnými do ostrých hrotů a četnými implantáty čelí předsudkům, kterým by se možná jiní ani neodvážili čelit. Pro něj to však není důvod k zastavení. "Nechci být jen obyčejným člověkem," uvedl.

Otázky tolerance a přijetí

Jeho příběh nastoluje otázky o přijímání a toleranci, o tom, jak naše společnost vnímá jinakost a jak se s ní dokáže (či nedokáže) vyrovnat. Na jedné straně stojí osobní svoboda a snaha definovat sebe sama, na druhé straně bariéry a předsudky, kterým musí čelit. Zaměstnavatelé se s ním setkávají nejen jako s výraznou osobností, ale jako s „mimozemšťanem“ – a to ne každý přijme.

Zdroj: RMC